Az öröklött város - Városi tér, kultúra és emlékezet a 19-21. században

2016. február 21.
az_oroklott_varos.jpg
Ára: 
Akció! 1900 Ft helyett 30% kedvezménnyel!
Kiadás helye: 
Budapest
Kiadás éve: 
2014
Szerző(k): 
Szívós Erika

Tisztelt Megrendelőnk!

A levéltár kiadványait kétféleképpen tudjuk Önhöz eljuttatni

  • személyes átvétel útján
  • postán

Kérjük, hogy olvassa el az alábbi tájékoztatót a megrendelés menetéről.

Postai úton

Postai kézbesítés esetén kérjük, hogy utalja át a levéltár bankszámlaszámára a megrendelni kívánt kiadvány(ok) árát + postaköltséget. Amennyiben több kiadványt rendel, munkatársunk értesíti a postaköltség összegéről.

Budapest Főváros Levéltára bankszámlaszáma: 11784009-15490737 (OTP)

A megrendelő e-mail és a megrendelt kiadvány(ok) ellenértékének beérkezését követően intézményünk postára adja az elektronikus levélben szereplő címre a csomagot.

 

Személyes átvétel útján

A kiadványok személyesen átvehetők és megvásárolhatók Budapest Főváros Levéltára IV. emeleti pénztárában, a pénztári órák alatt:

Hétfő: 8.00–16.00
Kedd: 10.00–19.00
Szerda: 8.00–16.00
Csütörtök: 10.00–19.00
Péntek: előzetes időpontegyeztetéssel

 

További felvilágosítás:
Tel.: +36-1-298-7518 
E-mail írásához kattintson ide.

 

 

 

A várostörténet híd a város múltja és a város jelene között. Mindaz, amivel a várostörténész foglalkozik, a ma élő városlakók számára örökség, a szó legtágabb értelmében véve. Igaz, sok múlik azon, hogy a város lakói, irányítói és formálói mikor mit akarnak kezdeni ezzel az örökséggel.
A múltból öröklött adottságok nagymértékben meghatározzák a város mindenkori jelenét; a mai nagyvárosi problémák ezért nem érthetők meg a történeti előzmények ismerete nélkül. Nem véletlen, hogy a várossal foglalkozó különféle tudományok manapság kölcsönösen nyitottak egymás iránt. Egyrészt gyakran nehéz és értelmetlen is a „történeti” és a „kortárs” között mesterséges határt húzni. Másrészt a várostörténet nem zárkózhat el attól, hogy kortárs városi problémákkal foglalkozzon, ahogyan a többi diszciplínának is szüksége van arra, hogy az általa vizsgált problémák történeti gyökereit kutassa. Nem létezhet városszociológia társadalomtörténet nélkül, hiszen a mai társadalmi jelenségek nem érthetők meg, ha történelmi előzményeik nem ismertek. Nem létezhet várostervezés, urbanisztika sem történelmi alapok nélkül; a mai urbanistának foglalkoznia kell az elődök várostervezési gyakorlatával, hiszen a mai városi problémák nagyon gyakran éppen a múlt várostervezési gyakorlatából következnek, annak terhes örökségeként maradtak ránk.
A jelen kötetben szereplő válogatás összeállításakor a szerzőt az a szándék vezette, hogy Budapestet a középpontba állítva az új- és jelenkori várostörténet lehetséges témáinak és módszereinek szeles skáláját vonultassa fel.